لوگوی شرکت کوشا فراز مهر
روند اخبار

مهم ترین ​سوالات رایج راجع به ویزای کار کانادا

 

آیا متقاضیان دریافت ویزای مهاجرت به کانادا تحت دسته حرفه ای یا کارگر ماهر لزوما نیاز به پیشنهاد کار از کانادا دارند؟

 

خیر. متقاضیان همچنان می توانند برای ویزای (اقامت دائم) مهاجرت کانادا بدون پیشنهاد شغل کانادایی اقدام نمایند. بااین حال، کارفرمایان کانادایی نقش بیشتری نسبت به گذشته در مهاجرت به کانادا تحت سیستم انتخابی مهاجرت Express Entry فدرال ایفا می کنند، این به این معنا است که، برای بسیاری از متقاضیان، کسب پیشنهاد یک شغل کانادایی معتبر به طور قابل توجهی در افزایش شانسشان برای دعوت به اقدام برای اقامت دائم کانادایی تاثیرگذار است. نامزدها در مخزن Express Entry ، از طریق ابزار Canada Visa Job Search فرصت بالابردن شانس خود برای دعوت شدن به اقدام برای بهبود هدفشان به طور مستقیم با کارفرمایان دارند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که دسته مهاجرت کارگر ماهر کبک و برخی از برنامه های مهاجرت استانی Provincial Nominee Program (PNPs) نیازی به پیشنهاد شغل کانادایی برای واجد شرایط بودن ندارد.

 

 

“پیشنهاد شغلی” در چارچوب مهاجرت کانادا چیست؟

“پیشنهاد کار” یک پیشنهاد واقعی اشتغال از یک کارفرمای مشروع در کانادا است.

 

 

آیا انواع مختلفی از پیشنهاد شغلی توسط کارفرمایان وجود دارد؟

بله. اساسا دو نوع پیشنهاد شغلی وجود دارد که کارفرما می تواند ارائه دهد:
پیشنهاد کار موقت که برای یک دوره خاصی از زمان ایجاد شده است – شش ماه، یک سال، و غیره … افراد زمانی می توانند شروع به کار کنند (در اکثر موارد) که مجوز کار موقت را دریافت کرده باشند.
پیشنهاد کار دائم برای یک دوره نا مشخص از زمان ایجاد شده است. افراد می توانند کار را آغاز و پس از آن ویزای مهاجرت کانادا دریافت کنند.

 

 

آیا اقدام برای مجوز کار موقت و ویزای مهاجرت کانادایی ممکن است؟

بله. افراد خودشان ممکن است برای مجوز موقت کاری و یا به طور همزمان همراه با تقاضا برای ویزای مهاجرت کانادایی اقدام کند.

 

 

مزایای کسب پیشنهاد یک شغل دائم از یک کارفرمای کانادایی چیست؟

تحت Express Entry، داوطلبانی که در کسب پیشنهاد شغلی از سوی Labour Market Impact Assessment (LMIA) موفق بوده اند، ۶۰۰ نقطه مثبت تحت Comprehensive Ranking System (CRS) دریافت می کنند. این پیشرفت در نقاط مثبت باعث خواهد شد داوطلبان در دعوت برای اقدام (Invitation for Apply(ITA)) اقامت دائم در قرعه کشی مخزنی ثبت شوند، در نتیجه روند فرایند مهاجرت سریعتر می شود.

 

 

مزایای کسب پیشنهاد یک شغل موقت از یک کارفرمای کانادایی چیست؟

مزایای قابل توجهی برای بدست آوردن یک پیشنهاد موقت کار در کانادا وجود دارد:
پیشنهاد کار نقطه شروع برای به دست آوردن مجوز کار موقت است.
مهاجرت به کانادا با مجوز کار سریعترین راه برای ورود به کانادا و کار است. روند درخواست اجازه کار معمولا می تواند در یک روز یا چند هفته به پایان رسد.
کارفرمای کانادایی یک دارنده اجازه کار در کانادا است که می تواند به افرد، کار تمام وقت دائم با طول زمانی نامعین پیشنهاد دهد، همچنین پیشنهاد کار جدید در نظر گرفته شده در کانادا تحت Federal Skilled Worker Class سازماندهی می شود.

 

 

آیا ممکن است برای کسب پیشنهاد شغلی از سوی کانادا مشکلی بوجود آید؟

خیر. هرگز ضرری نمی رساند.

 

 

آیا یافتن یک شغل مناسب در کانادا دشوار است؟

خیر. در حال حاضر فرصت های شغلی ارزنده ای در کانادا وجود دارد. هر روز در کانادا بیش از ۵۰،۰۰۰ پست کاری خالی می شود. گرفتن یک پیشنهاد کار از خارج از کانادا مشکلتر است، اما قطعا می توان با کمی پشتکار انجام داد، به خصوص با ابزار و راهنمایی هایی که شرکتهای حقوقی کانادایی ارائه می دهند. بسیاری از کارفرمایان کانادایی مشتاقانه از کارگران ماهر و حرفه ای استقبال می کنند. دلیلی وجود ندارد که یک متقاضی از خارج از کانادا نتواند بخشی از راه حل آن ها باشد.

Canada Job Bank یک موتور جستجوی آنلاین است برای موقعیت های شغلی موجود در سراسر کانادا که وظیفه ارتباط داوطلبان با کارفرمایان کانادایی و همچنین پیشنهاد کار براساس مهارت ها، دانش و تجربه داوطلبین را دارد.
طبق Express Entry داوطلبین باید در JobBank ثبت نام کنند (اگر تاکنون پیشنهاد شغل کانادایی یا ثبت نام استانی/ناحیه ای نداشته اند). داوطلب Express Entry باید اقدام برای فرصت شغلی را انتخاب کند، سپس کارفرمای گیرنده به مرحله مصاحبه و ارزیابی خواهد رفت. اگر Express Entry تشخیص داد که داوطلب واجد شرایط است، و آنها به استخدام اتباع خارجی دارند، کاری را پیشنهاد می دهند.

 

 

چه خدماتی Campbell Cohen برای کمک به یافتن کار می تواند ارائه دهد؟

Campbell Cohen می تواند خدمات زیر را در رابطه با پیدا کردن کار در کانادا و اخذ پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی ارائه دهد:
هرکسی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد تشویق می شود که از CanadaVisa Job Search Tool استفاده کند. که شامل فهرست کامل و اطلاعات تماس کارفرمایان کانادایی را است. Canada Job Search Tool همیشه بروز رسانی می شود و به محض نیاز قابل دسترس است.

از Canadavisa Resume Builder Tool برای ایجاد یک رزومه کانادایی خاص استفاده کنید. کاربران می توانند رزومه کانادایی خود را درBankCanadavisa Resume برای جستجوی کارکنان بالقوه ذخیره کنند.
درصوررت درخواست، Campbell Cohen با کارفرمایان بالقوه کانادا ارتباط برقرار خواهد کرد و به سادگی ” روند پیشنهاد کار” از دیدگاه مهاجرت به کانادا می پرازد.

 

 

مجوز کار چیست؟

مجوز ویزا و استخدامی به عنوان مجوز کار در کانادا شناخته شده اند. مجوز کار سندی است که توسط مقامات دولت کانادا صادر می شود که به اتباع خارجی اجازه کار در شغل برای کارفرمای مشخصی می دهد.

 

 

مقامات مهاجرت کانادا “کار” را چگونه تعریف می کنند؟

“کار” در مقررات مهاجرت به کانادا به عنوان فعالیتی برای به دست آوردن پاداش یا ایجاد رقابت مستقیم با فعالیت های شهروندان یا مقیمان دائم کانادایی در بازار کار کانادا می باشد.
چه کسی به یک مجوز کاری معتبر در کانادا نیاز دارد؟عمدتا افرادی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستند به یک مجوز کاری معتبر در کانادا برای کار در کانادا نیاز دارند. با این حال، برخی از کارگران خارجی میتوانند برخی از کارها را بدون مجوز کار انجام دهند.

 

 

اولین قدم برای کسب مجوز کار چیست؟

به عنوان یک قاعده کلی، اولین قدم کسب یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی است. مجوز کار باز (Open work permit) معاف هستند و نیازی به پیشنهاد شغلی اولیه نیستند. مجوزهای کار باز ممکن است برای همسران و شریکان قانونی دارندگان مجوز کار خاص، همسران یا شرکای قانونی دانشجویان خارجی در کانادا، پناه جویان، اعضای خانواده ای که در داخل تحت حمایت هستند، و دانش آموزان بی بضاعت در کانادا باشد.

 

 

چه کسی مجوز کار را صادر می کند؟

Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC)، بخشی از دولت است که مجوز کار را صادر می کند.

چگونه تقاضای مجوز کار را ارسال کنیم ؟تقاضای مجوز کار ممکن است به صورت آنلاین انجام شود. متقاضیان باید دسترسی به اسکنر و دوربین به منظور ایجاد و آپلود نسخه های الکترونیکی از تمام مدارک مورد نیاز و کارت اعتباری داشته باشند. همچنین می توانید از خارج از کانادا از طریق دفتر ویزای کانادایی که در کشور شهروندی متقاضی یا کشوری که متقاضی به طور قانونی پذیرفته شده است اقدام نمایید.

 

 

زمان پردازش برای یک مجوز کار چقدر خواهد بود؟

اکثر تقاضاهای مجوز کار ظرف چند روز و یا چند هفته پردازش و صادر می شوند، که بستگی به نیاز به معاینه پزشکی و حجم کار در دفتر ویزای خاصی که تقاضا پذیرفته شده است دارد.

 

 

چه مدت طول می کشد که یک مجوز کار صادر و تمدید شود؟

طول زمانی یک مجوز کار کاملا وابسته به ماهیت کار در کانادا و دسته بندی مجوز کاری که متقاضیان تحت آن اقدام کرده اند دارد. مجوز کار را می توان داخل کانادا تمدید کرد، اما برخی از مجوزها حداثر طول زمانی را دارند.

 

 

آیا به ویزای مهمان برای وارد شدن به کانادا برای کار نیاز است؟

جدا از مجوز کار، یک متقاضی نیاز به ویزای اقامت موقت (TRV) دارد مگراین که متقاضی اهل یکی از کشور های معاف از ویزا باشد. متقاضی باید برای TRV از طریق دفتر ویزای کانادایی در کشور شهروندی متقاضی یا کشوری که متقاضی به طور قانونی پذیرفته شده است اقدام کند.

 

 

آیا تغییر کارفرمایان در مجوز کاری یکسان مقدور است؟

به عنوان یک قاعده کلی، مجوز کار به یک کارفرمای خاص داده می شود. اگر یک فرد کارفرمایانش را تغییر دهد باید برای مجوز کار جدید اقدام نماید. فقط کارگرانی که از طریق مجوز کار باز (open work permit) توسط کانادا پذیرفته شده اند می توانند کارفرمایان خود را بدون اقدام مجدد عوض کنند. مجوزهای کاری استثناء هم دارندو ممکن است شامل همسران و یا شرکای قانونی دارندگان مجوز کاری خاص ، همسران یا شرکای قانونی دانشجویان خارجی در کانادا، پناه جویان، اعضای خانواده ای که در داخل تحت حمایت هستند، و دانش آموزان بی بضاعت در کانادا باشد.

 

 

آیا آزمایش های پزشکی به عنوان بخشی از یک برنامه مجوز کار مورد نیاز است؟

یک معاینه پزشکی همیشه قبل از آغاز کار در حرفه ای که حفظ سلامت عموم در آن ضروری است الزامی می باشد. درغیر اینصورت، با توجه به کشور محل اقامت، یک متقاضی نیاز به دادن آزمایشات پزشکی برای دریافت مجوز کار دارد (در صورتیکه پیشنهاد کاری از شش ماه تجاوز کند).

 

 

آیا همسر یا شریک مشترک قانونی و فرزندان قادرند همراه با یک کارگر موقت مهاجرت کنند؟

بله. همسر یا شریک مشترک قانونی و بچه های مستقل قادرند به همراه یک کارگر موقت مهاجرت کنند. در بسیاری از موارد، افرادی که با مجوز کار وارد کانادا می شوند ممکن است برای صدور مجوز کاری مجدد برای همسر یا شریک قانونیشان اقدام کنند. در بعضی موارد، بچه ها ممکن است به مجوز تحصیل در مدارس کانادا نیاز داشته باشند.

 

 

آیا دولت کانادایی هزینه ها را برای مجوز کار پرداخت می کند؟

دولت کانادا مبلغ ۱۵۵ دلار را برای هر تقاضای مجوز کار پرداخت می کند. هزینه های اضافی نیز در صورت نیاز به ویزای اقامت موقت الزامی است.

 

 

مزایای استخدام وکیل چیست؟

اغلب، فرصت های شغلی و کسب و کار از لحاظ زمانی حساس هستند. و به همین دلیل داشتن یک نماینده قانونی در کانادا با تخصص در زمینه مجوز برای رسیدن سریع به هدف کارآمد تراست.
قابل ذکر است، زمانیکه صلاحیت های متقاضی قرار است عامل تعیین کننده در موفقیت تقاضای مجوز کارقرار گیرد، صلاحدید مامور Immigration Refugees and Citizenship Canada (IRCC) نقش اساسی در نتیجه نهایی هر مورد دارد. بر اساس مقررات مهاجرت به کانادا، مقدار زیادی از اختیار در مدیریت برنامه های تقاضای مجوز کاربه ماموران IRCC داده می شود.

 

 

چه خدماتی را Campbell Cohen می تواند ارائه دهد؟

Campbell Cohen مجوزی را که نیاز به ارزیابی دارد را بررسی می کند. سپس ما به ارزیابی موقعیت متقاضی برای تعیین نوع مجوز کاری که مناسب باشد می پردازیم، و بررسی می کنیم که آیا یک متقاضی برای معافیت از شرایط خاص صلاحیت دارد. و مراحل را به متقاضیان توضیح می دهیم.
Campbell Cohen تقاضاهای افراد را برای بهینه سازی احتمال کسب موفقتر مجوز کار مدیریت می کند. ما مدارکی را که نشان دهنده تاثیر مثبت و یا خنثی یک شخص بر بازار کار کانادا است را به مامور IRCC ارائه می دهیم، به طوری که مامور IRCC هر برنامه را در بهترین حالت ممکن در نظر می گیرد.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

kushafaraz@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.