لوگوی شرکت کوشا فراز مهر
روند اخبار

دکتر احمدرضا دیانی (فوق تخصص جراحی)

جراحی زیبایی

داشتن چهره ای زیبا و اندامی متناسب می تواند در بالا بردن اعتماد به نفس و رضایت شما از خود بسیار موثر باشد. جراحی های زیبایی را به خاطر داشتن احساس بهتر در مورد خودتان انجام دهید. جراحی زيبايي بینی (nosereshaping یا nose job) یا رینوپلاستی (Rhinoplasty) عمل جراحی‌ ای است که معمولاً توسط یک جراح گوش‌ و گلو و بینی، جراح فک و صورت، یا جراح پلاستیک به منظور بهبود کارایی (جراحی ترمیمی) یا نمای (جراحی زیبایی) بینی انسان انجام می‌شود. جراحی بینی را می‌توان به‌ منظور برآوردن اهداف زیبایی یا اهداف ترمیمی به‌ منظور اصلاح آسیب‌ها، نقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی اعمال کرد. جراحی بینی می‌تواند با دیگر عمل‌ های جراحی مانند جراحى زيبايى پلك يا بزرگ‌کردن چانه به‌منظور بهبود نتایج زیبایی ترکیب شود.

 

 

ویژگی مهم در رینوپلاستی (جراحی پلاستیک بینی)

جراحی زیبایی بینی با حفظ عملکرد تنفسی همراه می‌باشد، بدین معنی که نه تنها تنفس بیمار پس از جراحی دچار مشکل نمی‌شود، بلکه در صورت وجود مشکل تنفسی، بهبودی تنفس نیز حاصل می‌گردد.
عدم نیاز به قرار دادن تامپون بینی که در اکثر موارد با گرفتگی کامل بینی و خشکی دهان و نیز درد شدید هنگام خارج کردن آن همراه است.
بینی متناسب با سایر اجزای صورت و کاملاً طبیعی جراحی می‌شود و ظاهر بینی عمل شده را ندارد.
مقدار کبودی و تورم به حداقل رسیده لذا، بیمار سریع تر فعالیت‌های اجتماعی خود را از سر می‌گیرد.

 

در جراحی زیبائی بینی که برای بهبود شکل ظاهری بینی انجام می‌شود، بخش‌های خاصی از بینی (استخوان و غضروف) تغییر داده می‌شوند تا هماهنگی بیشتری با سایر اجزای صورت برقرار گردد. برای این کار می‌توان از برش‌های جراحی بسیار کوچکی در داخل بینی استفاده کرد (رینوپلاستی بسته) و یا اینکه علاوه بر برش‌ های فوق از برش کوچکی در دیواره بین سوراخ‌ های بینی استفاده کرد (رینوپلاستی باز). تقریباً همیشه بعد از عمل کبودی و تورم موقت در صورت بوجود می‌آید، سایر خطرات رینوپلاستی عبارت اند از:

  • خونریزی
  • سوراخ یا زخم در تیغه بینی (دیواره‌ای که دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌کند)
  • مشکلات پوستی (نکروز پوستی) و حساسیت پوست در اثر چسب‌های روی بینی
  • عفونت
  • انسدادبینی

 

جراحی بینی یکی از متداول ترین نوع جراحی‌ ها است که هر ساله عده بسیاری برای این نوع جراحی به مطب زیبایی می روند

جراحی بینی معمولاً به دورش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می‌شود. تفاوت این دو روش در نحوه ایجاد برش بر روی بینی می‌باشد. در جراحی به روش باز از آنجایی که برش در زیر تیغه بینی ایجاد می‌شود پوست بینی به‌ طور کلی از بینی جدا شده و جراح می‌تواند با دید وسیعتری تغییرات را بر روی ساختمان بینی ایجاد کند. اگر می خواهید جراحی بینی موفقی داشته باشید بهتر است جراح مورد اعتمادی انتخاب کنید.

 

 

دکتر احمدرضا دیانی | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

بینی، سینه، شکم، لیپوساکشن، لیپولیز، فک و صورت، اندامها، چاقی، سوختگی

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران | دانشگاه علوم پزشکی
تلفن همراه : ۰۹۰۲۱۵۰۰۵۴۰
وبسایت : www.plasticsurgeons.ir

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

kushafaraz@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.